20.1 C
Bistrița
marți, mai 19, 2026

Noi capcane pentru șoferi în orașul-stațiune. Cum au ajuns stâlpii de curent pe o șosea proaspăt reabilitată:

Situație ridicolă pe DN17D proaspăt reabilitat în orașul-stațiune Sîngeroz-Băi. Nu mai puțin de 5 stâlpi și-au făcut loc pe carosabil, încurcând mai ales șoferii care nu sunt de-ai locului.

Șoferii au parte de un drum mai larg la intrare în Sîngeorz-Băi. DN17D a fost lărgit, însă odată cu aceste lucrări și-au făcut loc și mai mulți stâlpi de curent. Nu mai puțin de 5 stâlpi sunt pe carosabil.

Potrivit Antena 1, unul dintre acești stâlpi este chiar într-o curbă, încurcându-i mai ales pe șoferii care nu cunosc drumul. Până una alta, primarul Traian Ogâgău a semnalizat stâlpii.

 „Nu am avut ce face decât să semnalizez cu niște panouri reflectorizante și să trag un semnal de alarmă, pentru că nu vrem să stăm până ce doamne ferește se întâmplă ceva mai grav”, a declarat primarul Traian Ogâgău, citat de Antena 1.

Foto: Antena 1

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...