7.4 C
Bistrița
miercuri, aprilie 8, 2026

Bistrițean de 70 de ani, accidentat la intrarea în Dej!

Un accident de circulație s-a produs pe DN1C, la intrare în Dej: un bistrițean în vârstă de 70 de ani din Bistrița-Năsăud a fost accidentat, fiind transportat la spital.

Evenimentul s-a întâmplat vineri după-amiază, în jurul orei 14:30, când conducătorul unui Logan – un bărbat în vârstă de 70 de ani din Bistrița-Năsăud ar fi încercat să efectueze o manevră de întoarcere fără să se asigure. Bătrânul a fost izbit de un Ford care se deplasa dinspre Dej spre Cluj-Napoca, condus de un bărbat în vârstă de 52 de ani din Cluj-Napoca – scriu cei de la Dej24.

La fața locului au intervenit în scurt timp polițiștii dejeni, dar și un echipaj de prim-ajutor, bistrițeanul de 70 de ani fiind preluat de echipajul SMURD și transportat la Spitalul Municipal Dej, pentru îngrijiri medicale și investigații suplimentare. Circulația rutieră s-a desfășurat cu dificultate în zonă timp de mai multe zeci de minute, pe un singur sens, alternativ.

Oamenii legii au demarat o anchetă în acest caz și urmează să stabilească circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul rutier.

Sursa: Dej24.ro, Foto @ Facebook/Info Trafic jud. Cluj

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Bateria care va revoluționa mașinile electrice: MG lansează în Europa modelul MG4 EV Urban cu acumulator semi-solid!

MG va lansa în Europa primul automobil electric de serie echipat cu o baterie semi-solid state,...

Flori cu Efect de WOW angajează FLORIST în Bistrița! Noi locuri de muncă, la Casa EMA, Sanovil, Aquabis

Flori cu efect de Wow angajează oameni serioși, cu simț estetic și atenție la detalii! NOI locuri de muncă sunt disponibile în Năsăud și Bistrița. Se caută asistent manager, magazioner, controlor calitate, instalator, asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos:  

Gustul tradiției autentice, la TURMA: Se pot face comenzi de Paște – online sau în magazinele din Bistrița și Cluj

Dacă vrei să aduni de Paște pe toată lumea în jurul mesei, încearcă preparatele de la...