10.6 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

Bucurie și terapie pentru copiii cu dizabilități! Sunteți cu toții invitați la Gala „Moș Nicolae”

Alex are 4 anișori și de când s-a născut viața lui s-a scurs pe un pat. Nu poate să meargă și nici să vorbească, este un copil cu handicap sever, dar este îngrijit și susținut de oameni cu suflet. Acești oameni trebuie și ei ajutați… așa că sunteți cu toții invitați la Gala „Moș Nicolae”!

Fundația Inocenți Bistrița vă invită și în acest an la Gala „Moș Nicolae”: „Vă așteptăm să ne cunoasteți atât pe noi, cât mai ales pe copiii de care ne ocupăm în cadrul programelor pe care le derulăm de 28 de ani. De Alex, dar și de alți copii ca el, ne ocupăm în cadrul programului Intervenție timpurie pentru copilul mic cu dizabilități„.  Acesta are nevoie de fonduri pentru a putea susține terapii recuperatorii pentru cât mai mulți copii din comunitatea bistrițeană”, anunță oganizatorii.

Îi puteți ajuta participând la ediția a XII-a a Galei „Moș Nicolae pentru copii cu dizabilități”, eveniment caritabil, programat în 5 decembrie, ora 18:30, la Restaurantul „Coroana de aur” din Bstrița.

Vi s-au pregătit activități inedite precum Christmas Bingo sau Oglinda Magică, dar și o tombolă, o licitație și multe alte surprize care se vor derula pe tot parcursul serii. „Pentru prima dată, Moș Nicolae vă ajută să le faceti surprize celor dragi de acasă. Spiridușii au pregătit cadouri interesante în posesia cărora puteți intra în schimbul unei donații simbolice”, mai precizează organizatorii.

Taxa de participare la Gala „Moș Nicolae pentru copii cu dizabilități” este în valoare de 250 lei de persoană și include voie bună, mâncăruri și băuturi pe toate gusturile.

Locurile pot fi rezervate până în 29 noiembrie, la numerele de telefon: 0740-154929, 0363-102406 sau la adresa: [email protected].

Doar împreună putem construi trepte către un viitor mai bun pentru copiii cu nevoi speciale!

Foto @ Inocenti Bistrita

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...