2.6 C
Bistrița
vineri, ianuarie 2, 2026

VIDEO Cine sunt cei 3 proxeneți prinși la Bistrița. Infracțiunile, „moștenire” de familie

Ieri, trei proxeneți au fost prinși la Bistrița, după ce mama uneia dintre fetele aduse la produs într-o hotel din municipiu a alertat poliția susținând că tânăra este sechestrată și obligată să se prostitueze. Se pare că cei trei fac parte dintr-o familie unde infracțiunile sunt la ordinea zilei.

Cei trei au 19, 20 și respectiv 29 de ani și au fost prinși în trafic, în cursul zilei de sâmbătă, după ce polițiștii au dat în Hotel Diana peste 4 fete aduse din București să se prostitueze la Bistrița. Cei trei au fost reținuți pentru 24 de ore, fiind propuși pentru arest preventiv pentru 30 de zile. Mai multe detalii despre acest subiect puteți citi AICI.

Unul dintre tineri ar face parte din temutul clan al lui Nuțu Cămătaru. Toți cei trei fac parte din familii în care infracțiunile sunt la ordinea zilei.

În 2006, DIICOT, împreună cu Direcția de Combatere a Infracționalității Transfrontaliere și în colaborare cu SRI au destructurat o filiară româno-turcă de traficanți de droguri, care introduceau și comercializau în România, importante cantități de heroină.

Este vorba tocmai despre tații celor trei tineri prinși sâmbătă la Bistrița. Unul dintre membrii grupării de traficanți urma să primească un pachet cu 2,5 kilograme de heroină, ce trebuia să ajungă pe piața din România. Heroina era ascunsă în motoare electrice.

Luxul în care trăiau membrii rețelei este opulent. În urma perchezițiilor din 2006, oamenii legii au dat peste o vilă ce se întinde pe perimetrul a trei numere cadastrale, cu 20 de camere, dotată cu aparatură electronică și electrocasnică de ultimă generație. Aceasta avea sistem de supraveghere audio-video, dar și sală de cinema.

UPDATE

Cei trei au fost prezentați în fața instanței de judecată care a aprobat arestul preventiv pentru 30 de zile.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noi locuri de muncă, la IPROEB, Arena by Casa EMA, Clinica Sanovil: Se caută consultant vânzări, operatori cabluri electrice, ospătar, jurist

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la IPROEB, care angajează operatori cabluri electrice. Aquabis caută electrician, mecanic, instalator și încasator la Bârgău. Posturi disponibile există și la Îndemânarea Construct, Arena by Casa EMA, Fan Courier sau Amicii Building. Lista completă, mai jos:  

REVELION 2026 la Flamingo, cu bucate alese și muzică LIVE cu Lorena Florentin și Nicu Cioanca

Trecerea dintre ani o poți sărbători cu bucate bune și muzică de petrecere, la Flamingo. Ai...

NOI locuri de muncă, în Bistrița, Beclean, Năsăud: Se caută instalatori, electricieni, asistent șef șantier, economist, psiholog

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. IPROEB angajează operatori cabluri electrice, iar Aquabis caută încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! Lista completă, mai jos: