18.5 C
Bistrița
sâmbătă, iunie 14, 2025

Coincidență bizară: Doi tineri originari din Năsăud au murit subit în aceeași noapte

Doliu și durere în țara Năsăudului. Doi tineri originari din orașul academicienilor au murit subit. Ca o coincidență bizară, decesul a avut loc în aceeași noapte.

Încă de ieri, rețelele de socializare s-au împânzit cu mesaje de durere, după ce au fost anunțate două decese. Eugen și Mirela, ambii originari din Năsăud, au murit subit.

Tristețe mare la Năsăud și Dumitra după ce doi tineri au murit (…) Este vorba de un băiat în vârstă de 37 de ani, originar din Năsăud, și o fată de doar 22 de ani (!) domiciliată în Dumitra dar care se trăgea tot din Năsăud. Tristele anunțuri au fost făcute în această dimineață pe rețelele de socializare de către prieteni și neamuri. Din ce am vorbit cu aceștia, cauza morții este identică, și anume: infarct miocardic acut. Este înspăimântător ca niște oameni atât de tineri să facă infarcturi mortale la o asemenea vârstă. Mare durere! Dumnezeu să îi odihnească în pace și să mângâie familiile îndoliate!” a scris Mesager 24.

Deși e o coincidență bizară, în urma autopsiei, cauza morții e diferită la cei doi.

Conform apropiaților lui Eugen, acesta se plângea că îi e rău, în ultimul timp. Ar fi trecut și  prin niște perioade mai grele, cu mult stres. Conform autopsiei, cauza decesului a fost infarc miocardic.

Eugen Sângeorzan va fi condus pe ultimul drum mâine, sâmbătă – 5 octombrie- la ora 12.00. Mama acestuia a murit acum nouă ani. Mai avea doi frați, din care unul geamăn.

Mirela Raym, în schimb, nu ar fi suferit de infarct miocardic. Aceasta ar fi murit înecată cu vomă în somn, conform rezultatelor autopsiei.

Durerea e cu atât mai mare cu cât aceasta a lăsat în urmă doi copii mici.

 

Redacția Bistrițeanul.ro transmite sincere condoleanțe familiilor îndoliate!

 

Sursă foto- Mesager 24

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO/VIDEO – NOU în Bistrița: Georgeta Măgherușan aduce inovația Head SPA și tratamente personalizate la NAÏA HAIR & SKIN SPA!

Fetelor, avem vești excelente! Head SPA, tratamentul de înfrumusețare care se concentrează pe îngrijirea scalpului, este...

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!