23.8 C
Bistrița
miercuri, august 19, 2026

FOTO: Un bărbat din Bistrița care transporta ilegal cherestea a rămas și fără mașină și fără marfă

Astăzi, polițiștii au oprit pentru control un bărbat de 50 de ani, din Bistrița, care transporta ilegal cherestea. Ce a pățit acesta:

La data de 20 decembrie, polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Fondului Forestier și Piscicol au oprit pentru control un ansamblu, format dintr-o autoutilitară și o semiremorcă, care transporta material lemnos.

A fost legitimat conducătorul auto, un bărbat de 50 de ani din Bistrița, iar în urma verificărilor efectuate cu privire la materialul lemnos, polițiștii au constatat faptul că este transportat fără documente legale, nefiind emis în aplicația SUMAL aviz de însoțire al acestuia„, potrivit IPJ BN.

Întreaga cantitate de material lemnos, respectiv 32,5 metri cubi de cherestea, în valoare de 29.120 de lei, a fost confiscată.

Totodată, autoutilitara și semiremorca, în valoare de aproximativ 15.000 euro, au fost indisponibilizate de polițiști.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de transportul cu orice mijloc de transport al materialelor lemnoase în volum de peste 10 m.c., neînsoțite de documentele specifice de transport, iar polițiștii continuă cercetările în acest caz”, a mai adăugat sursa citată.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița: AOP Restaurant angajează barman pentru grădina de vară

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița: Transmixt și Supercom angajează șoferi profesioniști. AOP Restaurant caută barman pentru grădina de vară. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră, iar la Kreativ Metal se caută lăcătuș. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Hotel Metropolis, Supercom, Clinica Sanovil. Se caută asistent medical, inginer proiectare, lăcătuș mecanic, maseur

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Supercom, unde este nevoie de șoferi profesioniști. Hotel Metropolis angajează personal. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră. Se fac angajări și la Kreativ Metal, Amicii Building, Eurocompozite sau INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos: