1.6 C
Bistrița
sâmbătă, decembrie 13, 2025

FOTO: Un bunic a murit înecat în lac în Posmuș

Salvatorii bistrițeni au fost solicitați să intervină în localitatea Posmuș. Un bărbat s-ar fi înecat în lac. După aproape o oră de căutări, bărbatul a fost găsit de scafandri, însă din păcate era decedat.

Salvatorii bistrițeni au fost solicitați printr-un apel la 112 să intervină în Posmuș pentru căutarea unui bărbat care s-ar fi înecat în lac.

Spre locul intervenției au fost direcționate echipajul de Terapie Intensivă Mobilă SMURD și un echipaj de scafandri.

După aproape o oră de căutări bărbatul în vârstă de aproximativ 70 de ani a fost găsit de scanfandri. Din păcate, acesta era decedat.

„Bărbatul în vârstă de aproximativ 70 de ani, a fost găsit de echipajele de pompieri, din păcate fără semne vitale”, informează reprezentanții ISU BN.

Foto @ ISU BN

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...