10.7 C
Bistrița
vineri, mai 1, 2026

PATRU accidente într-o oră! O gravidă și un bărbat au ajuns la spital!

Salvatorii și oamenii legii au intervenit la patru accidente, într-o oră. Două au avut loc în Teaca, unul în Crainimăt și unul în Bistrița. O gravidă și un bărbat au ajuns la spital.

ANM a anunțat gheață și polei în județul nostru. Lucrul acesta a dus la producerea a trei accidente rutiere într-o oră.

TEACA

În jurul orei 10:00, două accidente rutiere au avut loc, la interval de câteva minute, în Teaca.

În primul, au fost implicate două autoturime. Dar persoanele implicate nu au fost rănite grav.

„La accidentul de la Teaca, echipajul B2 al SAJ a găsit două victime, cu leziuni minore, conștiente, stabile hemodinamic și respirator, care refuză transportul la spital”, transmit reprezentanții SAJ BN.

În al doilea accident au fost implicate un autoturism și un TIR.

Din fericire, persoanele implicate nu au fost rănite.

„Victimele sunt conștiente, cooperante, fără mărci traumatice vizibile”, au transmis reprezentanții ISU BN.

Ambele accidente ar fi avut loc în curbe, iar una dintre mașini a pătruns pe contrasens, acrosând-o pe cea care circula regulamentar.

CRAINIMĂT

În jurul orei 10:30, un alt accident e anunțat în Crainimăt.

De aici, echipajele au preluat o femeie însărcinată.

Echipajul de prim ajutor SMURD a preluat de la locul accidentului din localitatea Crainimat o femeie însărcinată. Această este conștientă și cooperantă. Va fi transportată la UPU SMURD Bistrița.”, transmit reprezentanții ISU BN.

Conform primelor date, o femeie în vârstă de 34 de ani, din Șintereag, care conducea un autoturism pe direcția Bistrița-Beclean, ar fi pierdut controlul acestuia și a intrat în coliziune cu un cap de pod. În urma accidentului, conducătoarea auto a fost rănită. La fața locului se află polițiștii Secției 4 și cei ai Serviciului Rutier care efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor în care a avut loc evenimentul” , transmit reprezentanții IPJ BN.

BISTRIȚA

Trei mașini au colizionat, în municipiul Bistrița, pe strada Libertății. Deși inițial a fost solicitată doar intervenția poliției, în timpul cercetărilor la fața locului, una dintre persoanele implicate a acuzat dureri

A fost solicitată intervenția unui echipaj al Ambulanței.

De la accidentul de pe str. Libertății, echipajul B2 al SAJ a preluat un bărbat în vârstă de 42 ani, conștient, care prezenta un traumatism cranian și un traumatism de coloană vertebrală. Va fi transportat la UPU Bistrița”, transmit reprezentanții SAJ BN.

 

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...

Clinica ALTEO Bistrița: De la Reumatologie și Chirurgie Generală până la Cardiologie și Medicină Dentară

Cu o istorie de peste 30 de ani, Clinica ALTEO Bistrița este prima instituție medicală privată...

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos: