3.6 C
Bistrița
miercuri, aprilie 8, 2026

Un alt tip de perseverență: Un minor a furat, câteva zile la rând, din casa unei femei

Un minor este acum cercetat de polițiști, după ce a fost identificat ca autorul unei infracțiuni. Acesta a furat, mai multe zile la rând, din casa unei femei. Prejudiciul s-a ridicat la 9.000 de lei.

Polițiștii au reușit să identifice ieri autorul unei infracțiuni.

Mai exact, o femeie din localitatea Monor a alertat oamenii legii cu privire la faptul că, în perioada 25 martie – 6 aprilie, i-au fost sustrase din locuință bani și bunuri în valoare totală de aproximativ 9.000 de lei.

„Polițiștii au demarat de îndată cercetările, iar ca urmare a investigațiilor efectuate, a fost identificat și depistat un tânăr în vârstă de 14 ani, din localitate, bănuit de comiterea faptei”, anunță reprezentanții IPJ BN.

S-a reușit recuperarea a 2.400 de lei și două telefoane mobile în valoare de 3.150 de lei.

Polițiștii continuă cercetările în cadrul dosarului penal întocmit pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Bateria care va revoluționa mașinile electrice: MG lansează în Europa modelul MG4 EV Urban cu acumulator semi-solid!

MG va lansa în Europa primul automobil electric de serie echipat cu o baterie semi-solid state,...

Flori cu Efect de WOW angajează FLORIST în Bistrița! Noi locuri de muncă, la Casa EMA, Sanovil, Aquabis

Flori cu efect de Wow angajează oameni serioși, cu simț estetic și atenție la detalii! NOI locuri de muncă sunt disponibile în Năsăud și Bistrița. Se caută asistent manager, magazioner, controlor calitate, instalator, asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos:  

Gustul tradiției autentice, la TURMA: Se pot face comenzi de Paște – online sau în magazinele din Bistrița și Cluj

Dacă vrei să aduni de Paște pe toată lumea în jurul mesei, încearcă preparatele de la...