20.1 C
Bistrița
vineri, mai 15, 2026

A murit copilul care s-a prăbușit de la etajul al doilea al școlii unde învăța

Copilul de 13 ani care în urmă cu o săptămână s-a prăbușit de la etajul al doilea al școlii unde învăța a murit în această dimineață. Acesta era internat într-o clinică clujeană, unde a fost transportat cu un elicopter SMURD chiar în ziua în care a avut loc incidentul.

Incidentul s-a produs în urmă cu o săptămână, la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” din Năsăud. Un elev de 13 ani s-a prăbușit de la etajul al doilea al școlii, printre balustrade, în timpul unei pauze. Mai multe despre acest incident puteți citi AICI.

Chiar în ziua în care a avut loc incidentul, copilul a fost transportat cu un elicopter SMURD la o clinică din Cluj-Napoca. Starea sa era deosebit de gravă, fiind supus unei intervenții chirurgicale la câteva ore după ce a ajuns în Cluj-Napoca.

În această dimineață, copilul a decedat.

UPDATE:

Potrivit directorului adjunct al DGASPC Crina Andreica, starea copilului era gravă încă de după operația la cap la care a fost supus. Acesta era menținut în viață încă de atunci cu ajutorul aparatelor.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...

Se fac angajări la Physio Total, Sanovil, Gelateria Aniela și Eurocompozite! NOI locuri de muncă, în Bistrița

La terasa Crama Veche sunt disponibile posturi de ospătar, pizzer, barman, iar Eurocompozite caută Operatori. Patiseria SWEET  IRIS angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

Dr. Katalin Silaghi se alătură echipei Clinica Skinova Bistrița!

Echipa Clinicii Skinova Bistrița, cel mai nou centru dedicat sănătății și esteticii pielii din orașul nostru,...