9.6 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 25, 2026

FOTO/VIDEO: Accident, pe strada Petru Maior! Unul dintre șoferi, transportat la spital

Un accident rutier a avut loc cu puțin timp în urmă, pe strada Petru Maior. În urma coliziunii a două mașini, din cauza neacordării de prioritate, o persoană a fost transportată la spital.

Accidentul rutier a avut loc în urmă cu puțin timp, la o intersecție de pe strada Petru Maior, din Bistrița.

Un șofer din Bistrița, în vârstă de 67 de ani, care ieșea de pe strada Sg. Maj. Octavian Popa, nu a acordat prioritate unei mașini cu numere de Cluj, ce se deplasa înspre Viișoara.

Cele două mașini au colizionat, iar șoferul din mașina cu numere de Cluj, în vârstă de 43 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transport la spital.

Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri.

În această dimineață, în municipiul Bistrița, a avut loc un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. Un autoturism, condus de un bărbat în vârstă de 66 de ani, din Bistrița, a intrat în coliziune cu un un alt autoturism condus de un bărbat de 43 de ani din Batoș, județul Mureș, care a fost totodată rănit.

Ambii conducători au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Polițiștii Biroului Rutier Bistrița au întocmit dosar penal și efectuează cercetări cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească cu exactitate modalitatea de producere a evenimentului rutier”, au transmis reprezentanții IPJ Bistrița-Năsăud. 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...

Grand Hotel Coroana caută ajutor bucătar serios: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar serios. Casa EMA caută instalator priceput, iar Flori cu Efect de WOW are nevoie de un florist. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Stewo Năsăud, Clinica Sanovil, Aquabis, GB Instaplan și Crama JELNA. Oferta completă, mai jos:

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri, având un interior versatil și spațios, cu 3 rânduri de scaune și peste 1.000 litri volum portbagaj. Mai mult, se bucură de un sistem plug-in hybrid cu baterie de 24,7 kWh și autonomie electrică de până la 100 km (WLTP)* Cea mai bună poziționare preț - valoare pentru segmentul SUV-urilor mari.