-2.4 C
Bistrița
duminică, februarie 1, 2026

Garda de Mediu a găsit trei depozite ilegale de gunoaie la Ghinda. Primăria Bistrița, obligată să curețe

Garda da Mediu a găsit trei depozite ilegale de deșeuri în localitatea componentă Ghinda. Întrucât aceasta ține de municipiul Bistrița, Primăria trebuie să rezolve problema.

În urma unei sesizări făcute de Ion Lucian Petraș, Garda de Mediu a dat peste trei depozite ilegale de deșeuri în localitatea Ghinda.

„Referitor la petiția cu nr 107, vă transmitem că în urma verificărilor efectuate în data de 11.05.2021 în localitatea Ghinda, localitate componentă a Municipiului Bistrița, s-au identificat depozitele de deșeuri neconforme, precizate de dumneavoastră.”, se arată în răspunsul primit de cel care a sesizat problema.

Garda de Mediu a cerut Primăriei Bistrița să desființeze depozitele ilegale. De asemenea a cerut să interzică depozitarea altor deșeuri acolo. Odată rezolvate aceste lucruri, Primăria Bistrița trebuie să facă poze și să le trimită Gărzii de Mediu.

Foto: Arhivă

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. Pana le gaseste Garda pe cele peste 4.000 depozite ilegale de gunoaie din BN vine peste noi A DOUA VENIRE ! Deci daca doresc domnii sa se grabeasca trebuie doar sa il caute pe activistul CRISTIAN TETCU care le are pe o aplicatie a sa facuta de el si prin GPS le da mura-n gura toate coordonatele. NO !…… IGHEN ?

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: