9.1 C
Bistrița
sâmbătă, noiembrie 8, 2025

Aquabis: Cartierul Liviu Rebreanu din Năsăud a rămas fără apă

O lucrare de remediere a unei defecțiuni a lăsat fără apă un întreg cartier din orașul Năsăud. Reluarea furnizării se va face mâine după-amiază.

Angajații Aquabis vor lucra în această noapte pentru remedierea unei avarii apărute pe rețeaua de distribuție a apei potabile în cartierul Liviu Rebreanu din Năsăud. Oamenii au rămas fără apă până mâine la ora 16.00.

„Astăzi, 25.10.2021  de la ora  20:00 până mâine 26.10.2021 la ora 16:00, se va sista TOTAL furnizarea apei potabile în orașul Năsăud , în cartierul Liviu Rebreanu.  
  În acest interval orar  se vor executa unele lucrări de remediere a unei avarii apărute pe rețeaua de distribuție a apei.”

În urma manevrelor executate pe reţeaua de distribuţie a apei potabile, s-ar putea produce deprecierea parametrilor calitativi  ai apei (creşterea turbidităţii), fapt pentru care, înainte de consum, lăsaţi  să curgă apa  câteva minute pentru limpezire.

AQUABIS S.A. îşi cere scuze faţă de consumatori pentru disconfortul  apărut în acest interval.   Telefon Dispecerat : 0263/213117 şi  0372/742478

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noi delicii regale: 6 sortimente irezistibile de Mini Babka, de mâine, la The Cheesecake House din Bistrița!

The Cheesecake House, cofetăria care a redefinit rafinamentul la Bistrița (situată în Piața Mică, la numărul...

Clinica SANOVIL angajează economist, jurist, psiholog și asistent social. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Clinica Sanovil, care angajează economist, jurist, psiholog, asistent social, asistent medical generalist și infirmieră. AMICII BUILDING caută asistent șef șantier și inginer instalații. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile.

Nou RMN ultraperformant cu inteligență artificială, la Sanovil

Policlinica Nouă Sanovil face un pas important în modernizarea serviciilor medicale din județ. Aici a fost achiziționat un aparat RMN de ultimă generație – General Electric SIGNA Victor 1.5 Tesla. Este un echipament de top care oferă imagini extrem de clare, investigații mai rapide și confort sporit pentru pacient.