2.8 C
Bistrița
luni, ianuarie 26, 2026

Alege MASCOTA Gloriei Bistrița! Iată cum poți vota:

Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud își dorește să aibă, pe lângă echipele sportive, culorile, imnul și brandul, o mascotă care să îl reprezinte.

Publicul poate alege care să fie mascota Gloriei. La „bătaie” sunt puși acvila, un lup și un scutier, fiecare caracter având propria poveste inspirată din istoria județului.

Votul pentru alegerea mascotei se face exclusiv în mod electronic.

„Pentru ca părerea dumneavoastră a contat întotdeauna pentru noi, alegerea va aparține!
Vă propunem trei variante de mascotă pentru care puteți vota EXCLUSIV prin intermediul formularului de AICI: https://forms.gle/vb27kH7LMd7pFtRV6”, au transmis oficialii Gloriei.

Iată povestea fiecărei mascote:

Acvila – un simbol al puterii,  care se înalță, fiind deasupra tuturor. Ca mascotă a Gloriei, aceasta va reprezenta puterea, superioritatea și agilitatea. În primul cartier, al stemei județului, se află o acvilă naturală, ținând în ciocul roșu o cruce de aur și având pe piept un scut de argint cu inițialele VRR (Virtus Romana Rediviva).

Lupul – protectorul agil al Gloriei,  cel ce vânează golurile, oferă sprijin echipei și ține la aceasta, fiind un animal ce trăiește în haită. Stema județului Bistrița-Năsăud se compune, în cartierul secund, de lupoaica cu Romulus și Remus.

Scutierul – apărătorul Gloriei, cel ce oferă sprijin, încurajare  și protecție, echipei. În stema logo-ului județ se află un personaj purtând costum popular, ținând în mâna dreaptă o suliță, iar în cea stângă, un scut cu ornament floral.
Alegerea mascotei Gloriei 2018 se va desfășura în perioada 15-20 iulie.
Gloria oferă și trei premii pentru cei care își exprimă votul:
  • Premiul 1 – Tricou CS Gloria 2018 BN
  • Premiul 2 – Fanion CS Gloria 2018 BN
  • Premiul 3 – Cană cu însemnele CS Gloria 2018 BN

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: