34.2 C
Bistrița
marți, august 11, 2026

Primarul Ioan Turc: Am vizitat primele trei locații unde vom construi parcări supraetajate

Primarul Ioan Turc a făcut cunoscute primele trei locații din Bistrița unde vor fi construite primele parcări supraetajate. Este vorba despre străzile Ion Minulescu, Năsăudului și Aleea Pandurilor (zona Vasile Lupu).

Primăria Bistrița pregătește primele parcări supraetajate din oraș, iar edilul, împreună cu proiectantul și constructorul au vizitat locațiile unde urmează să fie amenajate.

Acestea vor fi construite pe străzile Ion Minulescu, Năsăudului și Aleea Pandurilor (zona Vasile Lupu).

„Noua parcare etajată ce va fi edificată pe strada Năsăudului e în faza finală a întocmirii documentației, dar pe strada Ion Minulescu și pe Aleea Pandurilor, în câteva zile, în funcție și de evoluția vremii, se va da ordinul de începere a lucrărilor”, precizează primarul Ioan Turc.

Acesta a mai spus că se dorește amenajarea de parcări etajate și pe străzile Crinilor, Bistricioarei, Independenței Nord și Aleea Clopoțeilor.

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Hotel Metropolis, Supercom, Clinica Sanovil. Se caută asistent medical, inginer proiectare, lăcătuș mecanic, maseur

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Supercom, unde este nevoie de șoferi profesioniști. Hotel Metropolis angajează personal. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră. Se fac angajări și la Kreativ Metal, Amicii Building, Eurocompozite sau INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.