3 C
Bistrița
joi, noiembrie 13, 2025

Tânăr prins cu droguri, în Parcul Municipal

Azi-noapte, jandarmii, aflați într-o acțiune de patrulare, au observat în Parcul Municipal un tânăr cu un comportament suspect. Ce au descoperit, după ce l-au percheziționat:

Aflați într-o acțiune de patrulare, jandarmii din cadrul Detașamentului 1 Mobil Bistrița au observat, în această noapte, în jurul orei 00.10, în Parcul Municipal, un tânăr care avea un comportament suspect.

În urma legitimării/verificării persoanei și a executării controlului corporal preventiv, asupra acestuia a fost găsit un plic în care se afla o substanță albă cristalină susceptibilă a se încadra în categoria substanțelor psihoactive.

Pe numele tânărului de 18 de ani din Bistrița, au fost întocmite actele de sesizare pentru infracțiunea de deținere de droguri de risc pentru consum propriu, fără drept (Legea nr.143/2000, art. 4, alin. 1), care au fost predate polițiștilor, pentru continuarea cercetărilor„, potrivit IJJ BN.

Foto arhivă

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO – Performanța, recunoscută: Alin Ioaneș și ROMBAT, premiați la Automotive Today Awards!

Compania ROMBAT a obținut o dublă recunoaștere prestigioasă în cadrul galei Automotive Today Awards 2025, organizată...

BCVO Logistics angajează Manageri de zonă, restaurantul Numa’ Bun caută Casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița

BCVO Logistics angajează manageri de zonă / planificatori transport! Restaurantul fast-food Numa’ Bun caută preparatori sandwich-uri / burgeri și casier! Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Fan Courier și Clinica Sanovil. Se caută economist, jurist, psiholog, infirmieră, asistent șef șantier și inginer instalații. Oferta completă - mai jos:

Profesioniștii de la WAXUS Imobiliare sunt alături de tine, de la prima idee de a-ți cumpăra un imobil, până devine proprietatea ta

WAXUS Imobiliare a ajuns și la Bistrița. Cu o experiență de câțiva ani în piața imobiliară,...