0.8 C
Bistrița
vineri, ianuarie 30, 2026

FII REPORTER: Dezastru pe Strada Busuiocului de lângă Penitenciar

Nu știu căruia dintre competenții conducători” ai orașului să le scriu… dar pe Strada Busuiocului nu este pic de iluminat public! Merg la lucru pe întuneric complet, în anul de grație 2024! Iar trotuarul e un dezastru. Trebuie să umblăm pe lângă el, că pe el efectiv nu se poate..!”, ne-a transmis un cititor Bistrițeanul.ro.

Strada Busuiocului din Bistrița nu este deloc iluminată public – se plâng oamenii din zonă. 

Merg la lucru pe întuneric complet, în anul de grație 2024! Mă rog, nu întuneric complet, pentru că atunci când ajungi în drept cu penitenciarul este lumină. Bineînțeles eu ca și cetățean cinstit care merg la muncă și încerc să fiu un om normal – nu beneficiez de nimic în țara asta. Dar ei au nevoie de lumină maximă. Și când mă gândesc că noi, cei care muncim, îi ținem în spate și pe ei din munca noastră…!

Asta pe lângă faptul că nu sunt trotuare pe lângă penitenciar! Mergi pe stradă, în cazurile fericite. Dacă nu, trebuie s-o iei pe lângă gardurile de la penitenciar. E plin de nămol și bălți! Dar ce mai contează, când țara si orașul in care locuiești te încurajează așa frumos să fii un cetățean de seamă…?!?”, ne-a scris dezamăgit cititorul nostru.

Cei din zonă se plâng că trotuarul a ajuns în ultimul hal. Cei care încearcă să traverseze strada, trebuie să o facă pe lângă trotuar, pentru că acesta este impracticabil.

Iar „distracția” e și mai mare când vine iarna și îngheață toată mizeria din preajmă.

Trotuarul de pe strada Busuiocului este îngrozitor de uzat de toate utilajele care au lucrat pe terenurile private. Și care bineînțeles că au fost lăsate de izbeliște, după lucrări ! Că doar n-o să tragă cineva de mânecă pilele și relațiile care-s atât de mari și puternice în sătucul nostru…!”, ne-a mai scris cititorul dezamăgit.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. Bună seara!
    La noi este posibil orice. si pe strada George Enescu. vizavi de Mollul cel nou se merge cu lanterna sau cu telefonul.
    Nu este iluminat public și nici trotuare.
    si la tara este mai ok.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: