21.5 C
Bistrița
sâmbătă, mai 23, 2026

Ioan Turc, marele absent la învestirea lui Sorin Hangan în funcția de viceprimar al Bistriței

Ioan Turc, consilier local și preşedintele PNL Bistriţa-Năsăud, a fost marele absent la prima ședință extraordinară de Consiliul Local din acest an, ocazie cu care colegul său de partid, Sorin Hangan, a fost învestit în funcția de viceprimar.

În cadrul primei ședințe de Consiliu Local din acest an, care a avut loc astăzi, consilierii au votat cel de-al doilea viceprimar al Bistriței, poziție ce îi revenea Partidului Național Liberal.

Surse politice au declarat pentru Bistrițeanul.ro că aseară s-a întrunit Biroul Politic Municipal PNL, care a stabilit ca propunerea pentru fotoliul de viceprimar să fie Sorin Hangan, fost viceprimar al Bistriței.

Propunerea liberalilor a fost adoptată astăzi, iar Sorin Hangan este noul viceprimar al orașului.

Ioan Turc, consilier local și preşedintele PNL Bistriţa-Năsăud, a lipsit de la ședința de astăzi.

 

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. In schimb a fost prezent ecologistul Marius Balan care a obtinut un angajament clar de la Primarul Lazani ca nu se distruge parcul Eminescu si se doreste achizitionarea cladirii fostei Biblioteci Judetene de pe str. Garii.
    Am avut o interventie de succes la microfon si am inregistrarea cu asumarea acestor subiecte si angajamentul domnului Primar.
    Totul este inregistrat.
    Lupta continua !

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...