7.2 C
Bistrița
duminică, mai 18, 2025

Adrian Costea – noul administrator public al Bistriței. Acesta a lucrat 14 ani în RAAL

Începând de luni, Primăria Bistrița are un nou administrator public. Este vorba despre Adrian Costea, fost director de calitate la RAAL. Acesta a și fost pe lista PSD la Consiliul Local al municipiului Bistrița.

După 14 ani petrecuți în zona industrială, Adrian Costea s-a alăturat la începutul acestei săptămâni echipei din Primăria Bistrița. Acesta este noul administrator public al Primăriei Bistrița.

„Din data de 13 ianuarie avem un nou city manager, în persoana lui Adrian Costea. Este prima dată când activează în administrație sau zona publică, venind din zona industrială”, a precizat primarul Gabriel Lazany, în cadrul ședinței de Consiliu local de astăzi, la care a participat si Costea.

Înainte să vină în Primăria Bistrița, Costea a fost director de calitate în compania RAAL.

 „14 ani am activat în cadrul firmei RAAL. Am acceptat o provocare propusă de domnul primar în iarnă și sper să facem lucruri bune împreună”, a declarat Adrian Costea.

Adrian Costea este în organizația PSD, fiind pe lista partidului pentru Consiliul Local al municipiului Bistrița și la alegerile din vară. Este căsătorit, are 44 de ani și doi copii. A absolvit Unitatea Tehnică din Cluj-Napoca și a fost și asistent universitar în cadrul UTCN.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

GB Instaplan angajează sudori, lăcătuși, instalatori! STEWO Năsăud caută programator producție, controlor calitate și asistent

GB Instaplan Bistrița face angajări! Se caută sudori, lăcătuși mecanici, instalatori și electricieni. NOI locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, Colina Restaurant, FAN Courier Bistrița și Arena by Casa EMA.  Oferta completă, mai jos:

FOTO: Care sunt cele mai iubite torturi la Cofetăria Cristina! TOP 5 texturi adorate de clienți

De peste 30 de ani, Cofetăria Cristina îi răsfață pe bistrițeni la toate evenimentele importante din viața lor, de la aniversări, nunți, botezuri și până la petreceri organizate de firme, cu torturi spectaculoase și totodată delicioase. Deliciul suprem, aflat pe locul întâi în preferințele clienților, este...

FOTO: Sala de evenimente Giulia 1 s-a schimbat la față! E mai elegantă de cum o știați, gata de nunți de poveste!

Cine din oraș n-a fost până acum măcar o dată la o nuntă la sala de evenimente Giulia 1?! De la inaugurare și până acum, sala a fost preferata nunților cu ștaif din oraș, iar zeci de perechi de miri și-au răsfățat invitații în localul elegantă. Acum, după ani de evenimente, sala a trecut printr-un amplu proces de renovare și e mai frumoasă și elegantă ca niciodată.