18.5 C
Bistrița
miercuri, iunie 24, 2026

Tânăr de 19 ani, prins în Bistrița-Năsăud, după ce era căutat pentru viol în Germania

Un tânăr de 19 ani, din Beclean, cercetat pentru agresiune sexuală, constrângere sexuală, viol, acte exhibiționiste și vătămare corporală, pe numele căruia autorităţile germane au emis un mandat european de arestare, a fost depistat de polițiștii din Bistrița-Năsăud.

Ieri, poliţiştii Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bistrița – Năsăud au depistat un tânăr de 19 ani, din Beclean, care era urmărit internațional.

Pe numele celui în cauză, autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, aceasta fiind cercetat pentru comiterea infracțiunilor de agresiune sexuală, constrângere sexuală, viol, acte exhibiționiste și vătămare corporală, pe teritoriul Germaniei.

Pentru depistarea bărbatului, poliţiştii au beneficiat de date şi informaţii suplimentare, obţinute prin intermediul Biroului SIRENE din cadrul Centrului de Cooperare Poliţienească Internaţională – Inspectoratul General al Poliţiei Române”, potrivit IPJ BN.

Bărbatul a fost prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj, care a emis împotriva sa ordonanță de reținere pentru 24 ore.

„La data de 10 martie a.c., Curtea de Apel Cluj a dispus împotriva acestuia arestarea provizorie în vederea predării autorităților din Germania„, mai spune sursa citată.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...

FOTO: Colibița are nevoie de evenimente pentru a atrage turiști! A fost nebunie aseară la evenimentul TSP de pe plaja Panoramic Colibița

Colibița, sau „Marea de la Munte”, rămâne unul dintre locurile preferate de cei care aleg să...