13.7 C
Bistrița
luni, noiembrie 17, 2025

FOTO/VIDEO: Puya a electrizat Bistrița la Zilele Tineretului, ales de elevi să concerteze

Bistrițeni de toate vârstele au umplut în această seară Pietonalul Liviu Rebreanu, unde a avut loc concertul rapper-ului Puya, care a fost ales de elevii din oraș să cânte la Zilele Tineretului din acest an.

Ieri și astăzi au avut loc, la Bistrița, Zilele Tineretului, fiind prima dată când tinerii din oraș au avut ocazia să aleagă ce activități au fost organizate și cine va concerta.

Ieri, activitățile pregătite s-au desfășurat în Pădurea Schullerwald, iar astăzi pe Pietonalul Liviu Rebreanu.

Fiindcă în urma voturilor elevilor, la sondajele făcute în licee, rapper-ul Puya s-a clasat pe primul loc, el a venit la Bistrița și a susținut în această seară un concert în orașul nostru.

Bistrițeni de toate vârstele au umplut Pietonalul Liviu Rebreanu și au cântat alături de rapper melodii precum „Opriți planeta”, „Undeva-n Balkani”, „Bagă bani” sau „Americandrim”.

Acesta le-a mulțumit elevilor bistrițeni pentru faptul că l-au ales să cânte la Zilele Tineretului.

Să știți că pentru mine unul, care cânt de aproape 30 de ani, faptul că cineva încă mă vrea pe scenă înseamnă foarte mult și vă mulțumesc din suflet”, a mărturisit Puya.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, la restaurantul ALMARS: Se caută spălător de vase și ajutor bucătar

Restaurantul ALMARS caută spălător vase și ajutor bucătar, Clinica Sanovil are nevoie de economist, jurist și psiholog. Se caută casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la BCVO Logistics, IPROEB, Fan Courier.  Oferta completă - mai jos:  

FOTO – Performanța, recunoscută: Alin Ioaneș și ROMBAT, premiați la Automotive Today Awards!

Compania ROMBAT a obținut o dublă recunoaștere prestigioasă în cadrul galei Automotive Today Awards 2025, organizată...

BCVO Logistics angajează Manageri de zonă, restaurantul Numa’ Bun caută Casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița

BCVO Logistics angajează manageri de zonă / planificatori transport! Restaurantul fast-food Numa’ Bun caută preparatori sandwich-uri / burgeri și casier! Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Fan Courier și Clinica Sanovil. Se caută economist, jurist, psiholog, infirmieră, asistent șef șantier și inginer instalații. Oferta completă - mai jos: