-2.2 C
Bistrița
joi, ianuarie 22, 2026

GROAZNIC! Un bistrițean și-a atacat soția, cu cuțitul, în tren: a fost luat pe sus la oprirea trenului

Un bărbat de 45 de ani din Bistrița-Năsăud a fost arestat preventiv pentru 30 de zile după ce și-a atacat și rănit soția, în timp ce se aflau într-un tren. Se pare că alarma a fost dată de un alt călător, care a asistat la întreaga scenă.

Potrivit IPJ Mureș, citat de GazetadeBistrița, incidentul s-a petrecut zilele trecute, polițiștii de la Transporturi Brașov intervenind când trenul a ajuns în stația CF Deda.

„Având în vedere cele sesizate, polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Mureș s-au deplasat de îndată în stația CF Deda, unde a avut loc următoarea oprire a trenului, constatând că aspectele sesizate se confirmă, fiind identificate atât victima, cât și agresorul. Totodată, la fața locului s-a deplasat și un echipaj SMURD, care a preluat femeia în cauză, în vârstă de 38 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, aceasta fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale”, spun reprezentanții IPJ Mureș.

Împotriva bărbatului a fost emis un ordin provizoriu de protecție pentru 5 zile, iar soția acestuia și copiii lor au ajuns la DGASPC Mureș. Agresorul a fost reținut pentru 24 de ore și ulterior arestat preventiv pentru 30 de zile.

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

AQUARIUM Bistro&Cafe – Locul unde un spaniol și un italian vor să readucă “mâncatul în tihnă și socializarea”, oferind preparate din bucătăria de la...

Amplasat în centrul orașului lângă Sinagogă, pe strada Gen. Grigore Bălan nr. 6, AQUARIUM Bistro&Cafe este...

Se fac angajări la Restaurant Almars, STEWO Plastic Prod Năsăud, GB Instaplan, Clinica Sanovil. Ce posturi sunt disponibile

Îndemânarea Construct caută un sudor MIG/MAG & Electric, iar GB Instaplan angajează inginer de Instalații – Șef de Șantier, electrician și muncitori necalificați în construcții. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Restaurant Almars, dar și în Năsăud, la STEWO Plastic Prod. Lista completă, mai jos: