24.8 C
Bistrița
sâmbătă, septembrie 13, 2025

FOTO – EMOȚIONANT: Și-au sărbătorit ”DA”-ul la înălțime

Două cupluri proaspăt căsătorite au ales să facă ceva inedit, în primele clipe după ce au spus ”DA”. Aceștia au profitat de echipajul cu scară al pompierilor și și-au sărbătorit promisiunea, la înălțime.

Astăzi este Ziua Pompierilor din România. Cei de la ISU BN au fost prezenți în fața Palatului Culturii, cu autospeciala cu scară la înălțime, cu lecții de prim ajutor, pliante informative și activități pentru copii.

Fiind o zi de weekend, la Palatul Culturii s-au oficiat și căsătorii. Iar două perechi de miri au ales să își înfrunte temereile împreună sau să guste adrenalina ca și cuplu.

Imediat după ce au spus ”DA” în fața ofițerului de stare civilă, au urcat la înălțime, cu autospeciala cu scară al pompierilor.

Emoția unui nou început, surprinsă într-un cadru special!

Sergiu și Mariana, alături de Horațiu și Andreea, au ales ca prima lor amintire de după „DA”-ul hotărât spus în fața ofițerului de stare civilă să fie în autoscara pompierilor.

Ziua în care și-au unit destinele nu este una oarecare, ci chiar Ziua Pompierilor din România. Ceea ce face ca momentul să fie cu atât mai prețios și plin de simbol.

Vă dorim din toată inima Casă de piatră! Să aveți parte de iubire, încredere și multe amintiri frumoase împreună!” au transmis pompierii bistrițeni.
Pe lângă miri, cu mic, cu mare, bistrițenii care au ajuns în zona Palatului Culturii Astăzi s-au bucurat de un moment inedit alături de pompieri.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ești pasionat de torturi și vrei să-ți desăvârșești tehnica? Descoperă toate secretele de la maestrul cofetar Alina Bejan, pentru Un Dulce De Zece!

Măiestria de a face torturi care să fure privirile tuturor și să-i cucerească definitiv pe cei...

MATEROM AUTOMOTIVE TE PREMIAZĂ!

Caravana Škoda 2025 vine cu premii spectaculoase! Două zile de test drive-uri cu cele mai îndrăgite modele Škoda, noutăți din lumea auto și o TOMBOLĂ cu premii WOW îi așteaptă pe bistrițeni la Caravana Škoda 2025.

Iubești fructele de mare?! Musai să ajungi la ALMARS, restaurantul unde gătește chef Ștefan Șimon – bucătar școlit în restaurante cu stele Michelin

Fostul Restaurant Lacto-Vegetarian de pe strada C.R. Vivu din Bistrița, un loc care și-a câștigat reputația...