Luna trecută, fostul consilier local Dan Dumitru Ciobănică a fost concediat de la Business Park SRL. Se pare că acesta și-a pierdut job-ul întrucât postul de director executiv a fost desființat prin reorganizarea societății, odată cu preluarea LDP. Acesta a dat în judecată societatea, încercând să își recapete job-ul cu ajutorul instanței.
Dan Dumitru Ciobănică a fost concediat de la Business Park Bistrița Sud în 8 ianuarie anul curent, după ce postul de director executiv a fost desființat, odată cu preluarea de către SRL-ului a LDP și reorganizarea societății.
Atribuțiile pe care le avea Dan Dumitru Ciobănică au fost preluate de Ioan Magda. Această mișcare a fost votată în adunarea AGA de la finalul anului trecut, când Dan Dumitru Ciobănică a și primit preavizul.
Dan Dumitru Ciobănică, om de afaceri care administrează mai multe localuri din zona HoReCa, a făcut parte din Consiliul Local, ajungând acolo pe listele Partidului Verde. A deținut funcția de director executiv preț de 4 ani.
Ieri, la Tribunalul Bistrița-Năsăud a fost înregistrat un dosar, prin care Dan Dumitru Ciobănică contestă decizia de concediere din 8 ianuarie.













