15.5 C
Bistrița
miercuri, iunie 11, 2025

FOTO/VIDEO: Pentru ei, fericirea înseamnă dans! Marea finală în Cupa Școlilor la Street Dance

Cupa Școlilor la Street Dance este în plină desfășurare, în aceste momente, la Sala Polivalentă unde publicul este în delir aplaudând și încurajându-și echipa favorită, iar atmosfera este absolut explozivă. „Bine că nu m-ați pus să și dansez!”, a exclamat Emil Radu Moldovan, președintele Consiliului Județean, prezent la deschiderea oficială.

Zeci de dansatori și de trupe își demonstrează, la această oră măiestria și talentul în diferite stiluri de street dance, în ediția jubiliară cu numărul 10 a Cupei Școlilor. Așa cum au promis, organizatorii – Reborn Dance Studio coordonat de Dora Incert alături de partenerii săi – au respectat tradiția: au inaugurat marea finală cu un spectaculos show presărat de momente emoționante și greu de neuitat!

După un drum lung și un traseu plin de surprize, Cupa Școlilor la Street Dance a traversat, în 2018, 8 județe ale țării, aventura urmând să se încheie azi, odată cu cea mai tare competiție de dans între licee și școli gimnaziale! Îndrăznește, implică-te, trăiește. Acesta este motto-ul care a adus Cupa Scolilor la Street Dance la cea de-a X-a editie, iar la un deceniu de activitate competiția se anunță acerbă…

Prezent la deschiderea oficială a competiției, președintele Consiliului Județean, Emil Radu Moldovan, a felicitat-o pe Dora Incert pentru consecvență, declarându-se fericit că nu l-a pus nimeni să danseze:

[arve url=”https://www.youtube.com/embed/JAD4MX5fIdk” /]

Mă bucur că m-ai pus doar să vorbesc și nu să dansez, pentru că nu sunt nici pregătit, nici echipat…! Felicitări, Dora pentru tot ce faceți și felicitări tuturor participanților, care își fac timp să-și petreacă viața într-un mod atât frumos, dansând. Mă bucur că perseverați și ați ajuns la cea de-a X-a ediție a Cupei Școlilor la Street Dance… Suntem mândri și bucuroși pentru tot ceea ce faceți voi…”, a spus Emil Moldovan cu prilejul deschiderii oficiale.

[arve url=”https://youtu.be/WzkWzG0wyhQ” /]

Competiția se va desfășura pe tot parcursul zilei de sâmbătă, până târziu spre seară, urmând ca după finala națională la CSSD, să se desfășoare și tradiționala petrecere la care vor participa cei mai buni dansatori – finaliști CSSD din România care se vor întrece într-un battle de 1 vs 1 HIP HOP – LICEE și studenți, pe muzica specific underground mixată de DJ Alex Nuţ. După battle-uri – after party cu Le Minion, la Casa Sindicatelor, de la ora 22:00.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...