4.6 C
Bistrița
miercuri, octombrie 15, 2025

Teaca: L-a înjunghiat cu cuțitul în gât și apoi a fugit!

Doi bărbați au început să se certe, ieri, pe o pășune din comuna Teaca. Unul a scos cuțitul, l-a înjunghiat în gât pe celălalt, după care a luat-o la fugă pe câmp.

Polițiștii au avut de periat ieri pașunile din zona Ocnița, comuna Teaca.

Acolo, în zona numită „Doșniță”, doi bărbați au avut de „împărțit” ceva, iar unul a fost rănit.

Mai exact, un bărbat de 35 de ani din Teaca s-a luat la ceartă cu unul de 30 de ani din Reghin. la un moment dat, cel mai tânăr a scos un cuțit, lovindu-l pe adversarul său în zona gâtului.

Apoi la luat-o la fugă pe câmp.

„Acesta a fost căutat de polițiștii de la Investigații Criminale și Acțiuni Speciale, fiind găsit la scurt timp, la o distanță de aproximativ 5 km de locul unde s-a petrecut agresiunea, aproape de județul Mureș”, anunță reprezentanții IPJ BN.

Victima a ajuns la spital și cei de la medicina legală au constatat că rănile suferite nu îi pun viața în pericol. Totuși, are nevoie de 11- 12 zile de îngrijiri medicale.

„A fost sesizat Parchetul de pe lângă Tribunalul Bistrița-Năsăud, iar față de bărbatul din Reghin a fost dispusă măsura preventivă a controlului judiciar pe o perioadă de 60 de zile. Cercetările continuă pentru tentativă la infracțiunea de omor”, conchid polițiștii.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Crama Veche, GB Instaplan, Polimed, Fan Courier

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la FAN Courier. Aici este nevoie de operator recepție, curieri și manipulant depozit. IPROEB angajează confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, electrician, mecanic întreținere și controlor calitate. Se fac angajări și la INST-Nistor, Crama Veche, Grand Hotel COROANA. 

INEDIT: Bistrița are un loc dedicat EXCLUSIV jocurilor de societate – Play4Fun, pe Dornei

Mai toate orașele au locuri dedicate jocurilor de societate, extrem de iubite și căutate în zilele...

FOTO: CASAMEREUTA a ajuns la Bistrița, pe Dornei! Aduc din Italia de la detergenți și până la obiecte rafinate de decor

CASAMEREUTA și-a deschis porțile recent și la Bistrița, fiind locul unde trebuie să ajungeți dacă iubiți...