27.6 C
Bistrița
marți, iulie 21, 2026

Ipoteză ȘOCANTĂ în cazul incendiului de la Săsarm, în care era să-și piardă viața un om: focul ar fi fost pus intenționat

Un bărbat de 70 de ani se luptă să trăiască, după ce a suferit arsuri pe jumătate din corp. Acestea au fost cauzate de un incendiu care a cuprins și mistuit o cabană din Săsarm. Dacă în prima fază se credea că a fost un incident, se pare că focul a fost pus intenționat. AFLĂ care sunt ipotezele:

Un incendiu a cuprins astăzi o cabană din Săsarm. Focul s-a manifestat generalizat și a mistuit pur și simplu cabana. Un bărbat de 70 de ani a suferit arsuri pe 50% din corp. Se pare că acesta ajuta în gospodărie și avea grijă de pisica proprietarului pe care o hrănea. Când proprietarul lipsea, bărbatul mai supraveghea și casa de vacanță.

Casa de vacanță aparține unui profesor din Bistrița, care, culmea, anul acesta avea de gând să se pensioneze și să se mute la Săsarm. Proprietarul ar fi fost sunat de către bătrânul de 70 de ani în timpul orelor. Acesta ar fi fost sub influența alcoolului și i-ar fi spus proprietarului că e ultima dată când mai vorbesc.

La 10 minute după acest telefon, cabana a fost cuprinsă de flăcări. Bărbatul de 70 de ani a fost găsit fumegând, pe un pat dintr-o anexă a cabanei. Lângă el se afla o canistră cu combustibil, care, se bănuiește, ar fi fost folosită pentru incendierea cabanei.

Bătrânul de 70 de ani a ajuns în stare foarte gravă la Spitalul Județean de Urgență Bistrița. Ulterior, acesta a fost transportat la o clinică din București. Mai multe despre acest incendiu mai puteți citi AICI.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: