11.5 C
Bistrița
duminică, octombrie 26, 2025

Porniți mâine spre mare? S-ar putea să fiți încurcați în trafic de un transport agabaritic!

Mâine, un transport agabaritic va porni de la Bistrița spre Constanța. Se vor transporta echipamente industriale, cu lățimea de 5,8 m. Așa că, dacă mergeți la mare, va trebui să „suportați” și acest inconvenient, preț de ceva vreme. Care este ruta pe care se va deplasa:

Pentru toți participanții la trafic, CNAIR a anunțat că mâine, un transport agabaritic va străbate țara de la un capăt la altul.

Mai exact, un autovehicul ce va transporta echipamente industriale va porni din Bistrița, destinația fiind Poarta 7 – Constanța.

Lățimea acestui transport agabaritic va fi de 5,8 m și viteza de deplasare va putea ajunge până la 70 de km/h, în funcție de condițiile de drum.

Ruta pe care se va face deplasarea este :

BISTRIȚA – DN17 – SĂRĂȚEL – DN15A – DN16 – REGHIN – DN15 – TÂRGU MUREȘ – DN13 – DC59 – DC58 – DANEȘ – DN14 – SIGHIȘOARA – DN13 – CENTURA BRAȘOV – DN1A -SĂCELE – VĂLENII DE MUNTE – PLOIEȘTI – DN1B – DN1D – URZICENI – DN2A – SLOBOZIA – DN21 – BĂRĂGANU – DN21A – ȚĂNDĂREI – DN2A – OVIDIU – A4 – CONSTANȚA POARTA 7

Autovehiculul va porni mâine și se preconizează că va ajunge la destinație în data de 5 iulie.

Etapele de desfășurare ale transportului sunt stabilite de poliția rutieră, care asigură însoțirea vehiculului cu depășiri. Transportul nu se va desfășura în perioadele și pe sectoarele de drum pe care sunt semnalate fenomene meteorologice periculoase, prin codurile galben, portocaliu sau roșu”, anunță cei de la CNAIR.

Așadar, dacă luați în considerare o deplasare la mare, pe această rută, să aveți în vedere și acest… inconvenient periodic.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ești pentru prima dată în Service MATEROM AUTOMOTIVE? Primești un voucher cu -10% Reducere!

Dacă nu ai mai apelat niciodată la Service-ul MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița, sau revii după mai bine de doi ani, ai acum ocazia perfectă să redescoperi o experiență de service Premium – cu un Cadou Special: un Voucher cu -10% Reducere la prima și a doua vizită în Service...

Al treilea magazin Ideal Market Partner vă așteaptă pe strada Rodnei! Produse pentru casă și masă, la prețuri decente

Ideal Market Partner, magazinul cu produse pentru casă și masă,  și-a deschis un al treilea punct....

INST-Nistor angajează ingineri construcții civile, electricieni, tehnician licitații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Amicii Building și INST-Nistor, unde se caută ingineri construcții civile, electricieni, tehnician licitații și instalatori. IPROEB angajează confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate. Se fac angajări și la FAN Courier, Polimed SA și Îndemânarea Construct.