5.5 C
Bistrița
vineri, octombrie 3, 2025

Accident la intrarea în Maieru: Cinci persoane rănite, între care și un minor

Un accident rutier a fost semnalat cu puțin timp în urmă, la intrarea în Maieru dinspre dinspre orașul Sângeorz-Băi.

Trei ambulante (terapia intensivă mobilă SMURD, prim ajutor SMURD și un echipaj aparținând Serviciului de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud) intervin la locul accidentului.

Spre caz a fost direcționat și un echipaj de pompieri cu autospecială de descarcerare.

Accidentul rutier s-a petrecut la intrarea în localitatea Maieru dinspre orașul Sângeorz-Băi.

Toate cele cinci persoane găsite la locul accidentului, un minor și patru adulți, au fost preluate de echipajele medicale. 

După stabilizare au fost transportate la UPU SMURD Bistrița, pentru investigații medicale suplimentare.

Este vorba despre două victime (cod galben) și trei victime (cod verde) – care nu prezintă leziuni care sa le pună viața în pericol”, a transmis ISU BN.

UPDATE:

„Polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Sângeorz-Băi au intervenit la un accident de circulație produs pe Drumul Național 17D, în Maieru.

La locul evenimentului, polițiștii au constatat că un autoturism condus de un tânăr de 22 de ani din Sângeorz-Băi a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 46 de ani din Maieru.

În urma impactului dintre autoturisme, atât șoferii cât și 3 pasageri din cele două autoturisme implicate în accident au fost răniți. Au necesitat acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Testarea celor doi șoferi cu aparatul etilotest a indicat valori negative.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Compartimentului Rutier Sângeorz-Băi, în cadrul unui dosar penal. Urmează să fie stabilite cauza și modalitatea producerii evenimentului rutier”, au transmis reprezentanții IPJ BN.

Foto @ Arhivă 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Drumuri fără griji cu ROMBAT: Bateria Champion EFB îți aduce un voucher de combustibil OMV de 100 RON!

Compania bistrițeană ROMBAT, unul dintre cei mai importanți ambasadori ai României în industria de automotive la nivel mondial, îi răsplătește pe clienți, luna aceasta și în noiembrie, cu o ofertă specială. Achiziționarea unei baterii Rombat Champion EFB aduce un bonus pe măsură: un voucher de combustibil OMV în valoare de 100 RON!

NOI locuri de muncă, în Bistrița: Se caută inginer automatist, instalatori, muncitori, ajutor bucătar și pizzer

Aquabis organizează recrutare pentru un post de inginer automatist și trei mecanici. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor care caută ingineri construcții civile, dar și la Crama Veche, Îndemânarea Construct, Fan Courier, Grand Hotel COROANA sau GB Instaplan. Oferta completă, mai jos:

Toamna e mai faină la Rollin Smoke! Barmanii Alex și Moldo așteaptă provocări: tu zici băutura preferată, ei îți fac un cocktail personalizat

Să nu fiți triști că a venit toamna și serile pe Pietonal și-au pierdut din farmec! E momentul în care încep serile de poveste la Rollin Smoke, unde continuă povestea Brikada cu Alex și Moldo, barmanii care prepară și astăzi cocktailurile spectaculoase cu care v-au sedus de-a lungul anilor. Iar dacă nu știați, băieții care au scris istorie aici adoră să vă surprindă cu cocktailuri create pe loc, după băutura voastră preferată!