3.2 C
Bistrița
vineri, decembrie 12, 2025

Am bătut polonezele, dar trebuie să învingem în Ungaria

Gloria Bistrița a primit aseară vizita handbalistelor din Lublin, scorul de 26-20 fiind unul cât se poate de clar pentru evoluția fetelor lui Pașca.

Un meci la discreția handbalistelor de la Gloria Bistrița încă din primele minute și până la capăt. O victorie meritată și bazată pe concentrare și viteză în joc.

Cu toată această victorie de la Bistrița, calificarea în etapa superioară se decide în Ungaria, duminică, 9 februarie, de la ora 18:00. Gloria Bistrița a urcat pe locul 2 în clasamentul Grupei C.

Urmează miercuri, 5 februarie, de la ora 17:00, partida cu Rapidul București din Liga Florilor, după care, deplasarea în Ungaria, acolo unde, victoria cu ERD este obligatorie.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...