Aquabis transmite abonaților din orașul Sângeorz-Băi că se va resimti presiune scăzută sau lipsa apei în puncte sau la capete de rețea. Cauza este o cădere de tensiune electrică la nivelul stației de pompare apă potabilă – provocată de lucrări efectuate în zonă de către DEER România.
Aquabis transmite abonaților din Sângeorz că în intervalul imediat următor, până la stabilizarea sistemului de alimentare, se va resimti presiune scăzută sau lipsa apei în locurile de consum situate în puncte sau la capete de rețea.
Va asiguram ca au fost întreprinse toate măsurile pentru ca situație se fie remediată în cel mai scurt timp”, transmite Aquabis.
AQUABIS îşi cere scuze faţă de consumatori pentru disconfortul apărut în acest interval.













