13.6 C
Bistrița
marți, iunie 9, 2026

Au început înscrierile în creșele din Bistrița: 355 de locuri disponibile

185 de preșcolari au fost reînscriși la creșele din Bistrița, până zilele trecute. Astăzi, 26 mai, începe înscrierea la creșă pentru toți copiii care împlinesc 2 ani în anul școlar 2025-2026. Există 355 de locuri disponibile – cele mai multe, la Creșa Nr 1, de pe Aleea Șieului.

Peste 350 de locuri sunt disponibile în Bistrița, după etapa de reînscriere a copiilor care au frecventat creșa și anul trecut.

Până în 30 mai se pot înscrie toți copiii care împlinesc 2 ani în anul școlar 2025-2026.

Dosarele se depun la sediul Creșei Bistrița, pe strada Andrei Mureșanu nr 44 A.

În Creșa din Subcetate sunt disponibile 40 de locuri. La Creșa de pe Aleea Șieului sunt disponibile 64 de locuri.

La Creșa Nr 3 de pe Aleea Plăieșului sunt disponibile 60 de locuri. 

După prima etapă care se încheie pe 30 mai, cererile de înscriere vor fi procesate în perioada 2 – 12 iunie 2025.

Pe 13 iunie vor fi afișate primele rezultate și locurile rămase libere după prima etapă de înscriere.

Etapa a doua de înscriere se va desfășura între 16 iunie și 7 iulie. Între 18 și 28 august este programată și o etapă de ajustări.

Mai multe detalii – AICI.

Foto @ Arhivă

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

TeraSteel angajează Stivuitorist pentru Departamentul Logistică: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Compania TeraSteel angajează stivuitorist, în departamentul de Logistică, Eurocompozite caută lăcătuși mecanici și muncitori. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Amicii Building care caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Oferta completă, mai jos:

Mercedes-Benz Open Days Bistrița: Te invităm să sărbătorim împreună 140 de ani de inovație

Pe 5 iunie, te invităm la Mercedes-Benz Open Days, un eveniment special dedicat clienților noștri, organizat cu ocazia aniversării a 140 de ani de inovație Mercedes-Benz.

NOI locuri de muncă în Bistrița, la Amicii Building, Transmixt Bistrița, Tinu Art House: Se caută ingineri proiectare, șoferi, agenți vânzări

Amicii Building caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (sau șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Tinu Art House are nevoie de agenți vânzări pentru zonele Bistrița, Reghin, Cluj, Maramureș, Suceava. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița! Oferta completă, mai jos: