4.9 C
Bistrița
duminică, decembrie 7, 2025

Bărbatul care și-a ucis copilașul de 5 ani într-un accident rutier, reținut!

Un băiețel de numai 5 ani și-a pierdut viața ieri într-un accident în Chiuza. Vinovat de producerea accidentului a fost chiar tatăl copilului. Astăzi, polițiștii l-au reținut pe bărbatul care s-a urcat băut la volan și a luat viața propriului copil.

Un tragic accident a avut loc ieri în localitatea Chiuza. O mașină în care se aflau cinci persoane, dintre care doi copii gemeni s-a răsturnat. Unul dintre copii, de numai 5 ani, a decedat.

Vinovat de producerea accidentului a fost chiar tatăl copiilor, care s-a urcat la volan deși era rupt de beat. În urma testării cu aparatul etilotest, acesta indica 1.43 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Astăzi, bărbatul de 30 de ani a fost arestat preventiv pentru o perioadă de 30 de zile.

„Astăzi, bărbatul din Arad, cercetat pentru ucidere din culpă, a fost reținut de polițiștii din Beclean, pentru 24 de ore. În această după-masă a fost prezentat Judecătoriei Beclean care a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile. Acesta urmează a fi depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J. Bistrița-Năsăud”, informează Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ BN.

Mai mult detalii despre tragicul accident puteți reciti în materialul de mai jos:

FOTO/VIDEO – TRAGIC: Un copil de 5 ani, omorât de propriul tată care s-a urcat rupt de beat la volan

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...

Restaurantul Decebal, disponibil pentru închiriere: Afacere la cheie

Complex Decebal SA anunță disponibilitatea spre închiriere a Restaurantului Decebal. E vorba despre o afacere complet funcțională, situată într-o zonă cu vizibilitate excelentă, în centrul municipiului Bistrița.

S-a deschis Casa Frühm Bistrița! Mai mult decât un After School!

Într-o clădire încărcată de istorie de pe Bulevardul Republicii din Bistrița, frumos reabilitată, s-a deschis astăzi...