19.8 C
Bistrița
miercuri, mai 27, 2026

Beclean: Neatenția costă! Fetiță lovită de mașină, după ce a fugit în stradă

În Beclean, pe drumul ce duce spre Braniștea, a avut loc un accident rutier. O fetiță de doar șapte anișori a fost lovită de o mașină. Micuța a fugit în stradă, fără să se asigure.

Strada nu e un loc sigur! Nici pe trecerile de pietoni, decum în zone nesemnalizate corespunzător!

O fetiță de șapte anișori, din Beclean, a experimentat asta astăzi, pe propria piele. Aceasta a vrut să treacă strada, prin loc nepermis. A pornit în fugă și s-a izbit de o mașină care circula regulamentar. Mai exact, a fost acroșată de oglinda laterală a autoturismului.

„Un tânăr de 25 de ani, din Gherla, în timp ce conducea un autotursim pe DJ172S, prin Beclean, a surprins și accidentat o minoră angajată în trecerea neregulamentară a străzii. Șoferul a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ”, au explicat reprezentanții IPJ BN.

Din fericire, rănile suferite de micuță au fost ușoare.

„Echipajul de Prim Ajutor a găsit la fața locului o victimă (fetiță de șapte ani), care prezenta excoriații la nivelul feței. Aceasta a fost preluată și transportată la CPU Beclean pentru mai multe investigații”, au explicat reprezentanții ISU BN.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Policlinica MED TOTAL: De la screening dermatologic la intervenții estetice și reconstructive

Dermatita sau acneea vă dau bătăi de cap sau doriți să spuneți adio ridurilor de expresie,...

Se fac angajări la Eurocompozite, Physio Total, GB Instaplan: Se caută operatori, fizioterapeut, electricieni

NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Eurocompozite caută operatori, iar GB Instaplan are nevoie de electricieni și instalatori. Clinica SANOVIL angajează asistent medical și fiziokinetoterapeut. Oferta completă, mai jos:  

Rigoare medicală și tehnologie de top: Redefinește-ți silueta și scapă de celulită la Clinica ALTEO Bistrița!

Vara se apropie cu pași repezi și înainte de toate, e musai să vă simțiți bine...