23 C
Bistrița
sâmbătă, iulie 11, 2026

Bistrițean – implicat în teribilul accident de lângă Gherla, în care un bărbat a murit și doi copii au fost răniți grav

Un grav accident a avut loc ieri după-masă, pe drumul care duce spre Cluj, în apropierea orașului Gherla. Un bărbat de 45 de ani, care a și cauzat accidentul, a murit, iar doi copii au fost grav răniți. Implicat a fost și un bistrițean, în mașina căruia au ricoșat cele două autoturisme.

Accidentul a avut loc ieri, în jurul orei 18:30, pe DN1C, între localitățile Livada și Gherla. Potrivit stiridecluj.ro, accidentul a fost produs de un bărbat de 45 de ani, dintr-o comună clujeană, care a pătruns pe contrasens, unde a lovit mașina condusă de o femeie de 42 de ani.

În urma impactului dintre cele două autoturisme a rezultat avarierea unui alt autoturism, condus de un tânăr de 20 de ani din Bistrița-Năsăud. Se pare că acesta nu a fost rănit.

Bărbatul de 45 de ani care a provocat accidentul a fost declarat decedat la fața locului, echipajul medical găsindu-l în stop cardio-respirator. Rănite grav au fost și patru femei și doi copii, care au ajuns la spital.

Foto: Stiridecluj.ro

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

Abonament Piscină & SPA – 349 lei | Oferta verii la Casa EMA

La Casa EMA credem că relaxarea nu este un răsfăț. Este o investiție în starea noastră de bine. De aceea, până în 1 septembrie, lansăm campania „70 de zile pentru tine”, prin care vrem să încurajăm cât mai mulți oameni să își facă timp pentru mișcare, relaxare și sănătate.

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență, Aquabis caută instalatori pentru Bistrița și Beclean

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență și ajutor bucătar, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos: