8.7 C
Bistrița
luni, noiembrie 3, 2025

Bogdan Ivan, ministrul Digitalizării, la reuniunea la nivel înalt România-Arabia Saudită: Datele sunt petrolul zilei de mâine

Asigurăm creșterea economiei României cu un partener deschis către noile tehnologii!”, a anunțat ministrul Bogdan Ivan.

Bogdan Ivan, ministrul Digitalizării, a participat ieri la reuniunea la nivel înalt România – Arabia Saudită. Evenimentul a fost găzduit de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu.

În discuțiile cu partenerii saudiți, am evidențiat poziția României ca poartă de acces către Europa. Am prezentat potențialul experților români în IT și tehnologii emergente.

Datele sunt petrolul zilei de mâine. Regatul Arabiei Saudite investește masiv în soluțiile digitale pentru eficientizarea activității administrației, dar și în dezvoltarea strategiilor ce susțin inovația tehnologică și inteligența artificială.

Felicitări ministrului PSD Sorin Grindeanu pentru semnarea, alături de ministrul saudit al Transporturilor, Saleh Al Jasser, a Memorandumului de Înțelegere pentru cooperarea în domeniul serviciilor logistice, prin care România își consolidează poziția de Poartă a Europei”, a transmis Bogdan Ivan.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica SANOVIL angajează economist, jurist, psiholog și asistent social. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Clinica Sanovil, care angajează economist, jurist, psiholog, asistent social, asistent medical generalist și infirmieră. AMICII BUILDING caută asistent șef șantier și inginer instalații. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile.

Nou RMN ultraperformant cu inteligență artificială, la Sanovil

Policlinica Nouă Sanovil face un pas important în modernizarea serviciilor medicale din județ. Aici a fost achiziționat un aparat RMN de ultimă generație – General Electric SIGNA Victor 1.5 Tesla. Este un echipament de top care oferă imagini extrem de clare, investigații mai rapide și confort sporit pentru pacient.

AMICII BUILDING angajează asistent șef șantier și inginer instalații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Amicii Building - compania care caută un asistent șef șantier și un inginer instașații - execuție. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile iar la IPROEB se fac angajări pentru posturile de confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate.