16.2 C
Bistrița
vineri, iulie 24, 2026

Căianu Mic: O tânără, pasageră pe o motocicletă, a decedat, în urma unui accident grav

Două persoane care se aflau pe o motocicletă au ajuns în această seară la spital, după ce au fost implicate într-un accident rutier produs în Căianu Mic. Una dintre ele – o tânără – a fost găsită de echipajele medicale în stop cardio-respirator:

Două echipaje SMURD, inclusiv echipajul de terapie intensivă, un echipaj de pompieri pentru asigurarea măsurilor specifice și un echipaj SAJ Bistrița-Năsăud au intervenit în această seară pe raza localității Căianu Mic la un accident rutier – coliziune între un autoturism și o motocicletă pe care circulau două persoane.

Una dintre victime a fost găsită în stop cardio-respirator, fiind începute imediat manevrele de resuscitare.

Organismul victimei găsite inconștientă, în stop cardio-respirator (sex feminin) a răspuns manevrelor aplicate de către echipajele medicale.

Tânăra a fost stabilizată (intubată) și preluată de echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD și s-a început deplasarea de urgență spre UPU – SMURD Cluj – Napoca.

Bărbatul a fost preluat cu fractură deschisă membru superior de către echipajul aparținând Serviciului de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud și a fost evacuat la UPU SMURD Bistrița„, informează ISU BN.

UPDATE:

La data de 21 septembrie a.c., polițiștii Compartimentului Rutier Beclean au intervenit la un accident rutier, produs pe Drumul Județean 171, în Căianu Mic.

Din primele date, un tânăr de 23 de ani din Căianu Mic, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Uriu-Spermezeu, a intrat în coliziune cu o motocicletă, condusă de un tânăr de 25 de ani din Ilișua.

Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătorului motocicletei și a unei tinere de 24 de ani, pasageră pe motocicletă.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cazul motociclistului nu a putut fi efectuată testarea etilotest.

Polițiștii rutieri din Beclean continuă cercetările pentru a stabili cauza și împrejurările exacte în care a avut loc accidentul„, spun reprezentanții IPJ BN.

UPDATE 2:

Din păcate, pe traseul înspre UPU Cluj-Napoca, victima a intrat din nou în stop cardio-respirator.

Organismul acesteia nu a mai răspuns manevrelor de resuscitare, medicul fiind nevoit să îi declare decesul, potrivit ISU BN.

Foto arhivă

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: