8.1 C
Bistrița
luni, aprilie 28, 2025

Un șofer din Bistrița-Năsăud a reușit să blocheze cu camionul un sat întreg din Franța. Fântâna din centru, demolată să poată trece camionul

Șoferul unui camion înmatriculat în Bistrița-Năsăud a reușit, săptămâna trecută, să blocheze complet centrul unui sat din Franța. Pe lângă faptul că a paralizat traficul, autoritățile locale au fost nevoite să dărâme fântâna din centrul satului pentru a-i face loc.

Potrivit cotidianului L`Ardennais, un șofer român al unui camion înmatriculat în Bistrița-Năsăud a reușit, săptămâna trecută, să blocheze centrul satului Maubert-Fontaine, din Franța.

Acesta conducea un campion convoi excepțional, care transporta un tub de turbină eoliană și era primul dintr-o coloană de patru astfel de camioane. Trebuiau să ajungă în Belgia, unde tuburile urmau să fie reciclate.

Traficul în satul francez a fost paralizat ore în șir: „Este incredibil că astfel de situații apar atunci când șoferii au acces la GPS-uri sofisticate. Nu pot să înțeleg cum au crezut că pot folosi acest traseu”, a precizat primarul localității Christian Mougin.

Fântâna din piațeta din centrul satului a fost demolată, pentru a face loc camionului.

Foto: www.lardennais.fr

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Alege Piese de origine Mercedes-Benz – Garanția performanței și siguranței!

Când vine vorba de performanța autovehiculului tău și siguranța celor dragi, nu e loc de compromisuri. La MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița, Centru de Service Autorizat Mercedes-Benz, ai acces rapid și sigur la piese de origine Mercedes-Benz, create special pentru a răspunde celor mai înalte standarde de calitate.

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.