6.1 C
Bistrița
duminică, aprilie 19, 2026

Campania electorală a PNL, respect față de oameni

A început campania electorală pentru parlamentare, un test al democrației. Partidul Național Liberal înțelege democrația ca fiind decență, omenie și expunere publică pentru ca electoratul să fie pe deplin lămurit când își va exprima votul.

„Familie, Comunitate,Țară” nu înseamnă cuvinte prețioase aranjate într-un slogan, ci baza creștină a unei societăți unde cetățenii se pot întoarce prin votul lor la valorile tradiționale deprinse în cei șapte ani de-acasă, în școală și la locul de muncă.

Partidul Național Liberal propune pentru Parlamentul României oameni care au dovedit că familia, comunitatea și țara sunt principii care definesc orice român.

Candidații PNL Bistrița-Năsăud vor informa constant cetățenii că parlamentarii fac legi! Legi care să aducă România pe calea sigură și prosperă! Acesta este rolul unui parlamentar!

Robert Sighiartău, Dorin Vlașin, Ana Moldovan pentru Camera Deputaților, Ioan Turc, Florin Urâte pentru Senat sunt cele mai elocvente propuneri din spațiul politic județean.

Candidații celorlalte formațiuni politice s-ar putea să ducă lupta politică în derizoriu, încercând să câștige voturi prin promisiuni cu asfalt pe fiecare uliță, apă și canalizare, dar adevărata menire a parlamentarilor sunt legile! Pentru toți românii!

Legea este garanția că oamenii vor fi onești unii cu alții, că adevărul este condiția primordială ce caracterizează o familie, o comunitate, o țară!

Aceasta este menirea candidaților Partidului Național Liberal.

Articol comandat de Partidul Național Liberal Organizația Județeană PNL Bistrița-Năsăud

Codul unic de identificare al mandatarului financiar: 11240002

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri, având un interior versatil și spațios, cu 3 rânduri de scaune și peste 1.000 litri volum portbagaj. Mai mult, se bucură de un sistem plug-in hybrid cu baterie de 24,7 kWh și autonomie electrică de până la 100 km (WLTP)* Cea mai bună poziționare preț - valoare pentru segmentul SUV-urilor mari. 

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud: Se caută instalatori, florist, asistent generalist, electricieni

Casa EMA angajează instalator priceput și serios, STEWO Năsăud caută Facturist, Asistent manager, Controlor calitate și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Clinica Sanovil și Aquabis, dar și la GB Instaplan, Crama JELNA sau Transmixt. Oferta completă, mai jos:

FOTO: La Papetăria FOLDER, iepurașul găsește zeci de cadouri inspirate pentru copiii cuminți

Cadourile de Paște pe care iepurașul le aduce celor mici, ba chiar și celor mari, sunt...