22 C
Bistrița
marți, iulie 1, 2025

Campionatul național școlar de gimnastică ritmică, în weekend, la Bistrița! Concurenți din 8 județe se bat pentru locul I

Gimnaști din 8 județe își dau întâlnire la Bistrița, în acest weekend. Campionatul Național Școlar de Gimnastică Ritmică va avea loc la Sala Polivalentă din parc.

Costume sclipitoare, panglici, hula-hoop-uri, multă energie și glasuri vesele – așa se anunță weekendul, la Bistrița.

Sala Polivalentă din parc va fi acaparată de gimnaști din opt județe. Aceștia se vor bate pentru titlul de CEL MAI BUN sportiv, în Campionatul Național Școlar de Gimnastică Ritmică.

Astfel, încă de azi, vor sosi la Bistrița echipele care vor concura. Este vorba despre:

  • LPS Baia Mare
  • CSS Nr 2 Baia Mare
  • LPS Bihorul Oradea
  • LPS Bistrița
  • CSS Nr 1 Constanța
  • CS UNIREA Iași
  • CSS Reșița
  • LSP ”Szasz Adalbert” Târgu Mureș
  • CSS Nr 1 Timișoara

Gimnaștii se vor acomoda astăzi cu Sala Polivalentă, cu suprafața unde vor face exercițiile, având parte de o zi plină de antrenamente.

Concursul se va desfășura, în schimb, mâine și duminică, între orele 09.00 – 19.00. Deschiderea oficială a competiției va avea loc sâmbătă, la ora 11.30.

Intrarea este liberă, așa că sunt așteptați toți cei care îndrăgesc acest sport.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la Amicii Building, Eurocompozite, Iproeb, Carmangerie Timoce: NOI locuri de muncă în Bistrița

Amicii Building angajează Project Manager Junior și Project Manager Senior, iar Grill & Carmangeria Timoce caută două vânzătoare pentru zona Lamă. Eurocompozite recrutează lăcătuș mecanic. NOI locuri de muncă sunt disponibile la IPROEB, Clinica Sanovil, Fan Courier și Restaurant ARENA by Casa EMA.

Mașina ta e pregătită de vacanță? Profită de verificarea auto de sezon oferită de MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița

Vara a sosit, iar odată cu vremea caldă vin și planuri de escapade și concedii. Service-ul Autorizat Škoda & Multimarcă - MATEROM AUTOMOTIVE, lansează o ofertă specială la Verificare Auto de vacanță...

TAPAS LEMON s-a mutat pe Pietonal! Are și mai multe specialități din bucătăria spaniolă

Tapas Lemon – locul cu delicii din bucătăria spaniolă deschis de Carolina la Bistrița – s-a mutat în centru, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, ca să fie mai aproape de toți cei care adoră mâncarea spaniolă. Acum au la dispoziție un meniu și mai bogat, evident, tot de inspirație spaniolă!