21.8 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

VIDEO Curtea Spitalului Județean, ticsită cu ciori, care fac „spectacol” zi de zi: „Sunt de groază!”

Curtea Spitalului Clinic Județean seamănă cu un film de groază la lăsarea serii. Copacii din curtea unității medicale au devenit casă pentru zeci de ciori, care pe lângă faptul că fac mizerie, fac și o gălăgie greu de ignorat. Situația a fost prezentată chiar de managerul Gabriel Lazany, care cere autorităților locale să facă ceva.

În curtea Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița nu se aude muzică de relaxare, ci ciori, care fac gălăgie cât e ziua de lungă. Zeci de ciori și-au făcut casă în copacii din curtea spitalului.

Situația a fost prezentată chiar de managerul spitalului Gabriel Lazany cu un video care arată mai degrabă a început de film de groază.

„Ciocârlii bistrițene în concert la ceas de seară… în curtea spitalului. Noapte bună dragi pacienți, noapte bună dragi bistrițeni. Alooo, cei abilitați facem și noi ceva???”, a fost comentariul managerului Gabriel Lazany la videoclipul postat pe o rețea de socializare.

La fel de revoltați s-au arătat și oamenii care au urmărit filmulețul postat de Gabriel Lazany: „Sunt de groază, nu poți trece seara prin fața spitalului” – a fost unul dintre comentarii.

Problema ciorilor din oraș este cunoscută de administrația locală, care a promis soluții încă de anul trecut. Acestea se lasă însă așteptate. Dispozitivele care emit sunete de alungare a păsărilor nu mai par să aibă vreun efect.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...