19.3 C
Bistrița
duminică, august 23, 2026

Daniel Suciu (deputat PSD BN): Turismul românesc merită acest ajutor!

Deputatul PSD Daniel Suciu a venit cu o veste bună astăzi, în legătură cu tichetele de vacanță pentru bugetari. Și angajații din privat au motive de bucurie. „Turismul românesc merită acest ajutor!”

Deputatul Daniel Suciu a anunțat că tichetele de vacanță vor fi din nou acordate bugetarilor, de anul viitor. 

Nu am elaborat degeaba proiectul de lege referitor la voucherele de vacanță! De la 1 ianuarie, acestea vor fi din nou acordate în sectorul bugetar”, a precizat deputatul. 

Și firmele vor fi încurajate să le ofere angajaților din privat, cu deduceri și sustinerea statului.

E un început! Turismul românesc merită acest ajutor!”, a conchis Daniel Suciu.

Acordarea voucherelor de vacanță au drept scop promovarea turismului rural și balnear. Valoarea unui tichet va fi de 1450 lei.

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. Turismul romanesc este mort in fasa in multe judete pline ochi de mocicosaguri.
    Ocupati-va stimati politruci de starea dezastroasa a MEDIULUI si apoi sa visati la un turism occidental de calitate.
    Pacat de Romania frumoasa pe care habar nu aveti sa o gestionati.Valabil pentru toate partidele inclusiv pt. ECOLOGISTII de mucava.

  2. TURISMUL PENTRU BUGETARI DIN BUGETUL TARII FACUT DE PRIVATI?
    Asta e discrimnare pe fata . Privatii de ce nu primesc tichete?
    Bugetarii lucreaza in plus pentru aceste tichete?
    Din ce bani se platesc tichetele?
    Discriminare facauta de clasa politica
    INCA NU AM VAZUT NICI UN BUGETAR CARE SA REFUZE TICHETUL SI SA FIE ALATURI DE PRIVATI!
    Pana atunci exista HAI SICTIR

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița: AOP Restaurant angajează barman pentru grădina de vară

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița: Transmixt și Supercom angajează șoferi profesioniști. AOP Restaurant caută barman pentru grădina de vară. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră, iar la Kreativ Metal se caută lăcătuș. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Hotel Metropolis, Supercom, Clinica Sanovil. Se caută asistent medical, inginer proiectare, lăcătuș mecanic, maseur

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Supercom, unde este nevoie de șoferi profesioniști. Hotel Metropolis angajează personal. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră. Se fac angajări și la Kreativ Metal, Amicii Building, Eurocompozite sau INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos: