19 C
Bistrița
joi, iunie 25, 2026

De supărare c-a fost părăsit de iubită, un sângeorzan a incendiat anexele casei acesteia

Un bărbat de 38 de ani din Sîngeorz-Băi a fost reținut pentru 24 de ore, după ce a incendiat anexele casei fostei sale iubite, în ziua în care aceasta l-a părăsit. De asemenea, bărbatul a și amenințat-o pe femeie cu acte de violență.

Bărbatul de 38 de ani din Sângeorz-Băi a fost reținut pentru 24 de ore, fiind cercetat pentru amenințare și distrugere. S-a ales, de asemenea, și cu un ordin de protecție provizoriu. Acesta va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Năsăud cu propunere de arestare preventivă.

În urmă cu 3 zile, acesta a mers la casa iubitei sale din Feldru și a incendiat anexele casei sale. Incendiul s-a soldat cu pagube materiale. De asemenea, acesta a și amenințat-o cu acte de violență pe femeie:

„La data de 23 iunie, la anexa unui imobil din Feldru, ce aparține concubinei bărbatului de 38 de ani, a izbucnit un incendiu care s-a soldat cu pagube materiale. În urma cercetărilor efectuate, au reieșit indicii cu privire la faptul că ar fi fost provocat intenționat, de către bărbat. De asemenea, polițiștii au mai stabilit faptul că, anterior date de 23 iunie, pe motiv că ar fi încercat să pună capăt relației, femeia ar fi fost amenințată cu acte de violență de către concubin”, precizează reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud.

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...

FOTO: Colibița are nevoie de evenimente pentru a atrage turiști! A fost nebunie aseară la evenimentul TSP de pe plaja Panoramic Colibița

Colibița, sau „Marea de la Munte”, rămâne unul dintre locurile preferate de cei care aleg să...