31.5 C
Bistrița
miercuri, iulie 1, 2026

Diana și Alex – tinerii morți în accidentul teribil de la Prundu Bârgăului

Doi tineri de 20 și 22 de ani au murit în această dimineață într-un teribil accident petrecut pe DN17, în centrul comunei Prundu Bârgăului. Accidentul a fost provocat de un tânăr de 20 de ani, singurul care a supraviețuit. Toți trei erau de pe Valea Bârgăului.

Accidentul a avut loc în această dimineață, pe DN17, în centrul comunei Prundu Bârgăului. Șoferul unui BMW a pierdut controlul bolidului și a lovit în plin un Audi, condus de o tânără de 20 de ani.

Diana avea 20 de ani și era din Mureșenii Bârgăului. Aceasta locuia în Mureșenii Bârgăului cu bunica sa. Mama tinerei era plecată la muncă în Spania.

Alex Păvălean avea 22 de ani și era din Tureac. Acesta a fost găsit sub autoturism, cu leziuni incompatibile cu viața. Tânărul era văr cu șoferul de 20 de ani, care a supraviețuit.

Se pare că cei doi se întorceau spre casă dintr-un club în momentul producerii accidentului. Alex Păvălean a fost plecat în străinătate la muncă și se întorsese de puțin timp.

Mai puteți citi pe acest subiect:

FOTO/VIDEO – TRAGEDIE la Prundu Bârgăului după un impact violent între două autoturisme: două persoane au murit

VIDEO – Imagini cu impactul dintre cele două autoturisme din Prundu Bârgăului, în urma căruia doi tineri au murit

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Abonament Piscină & SPA – 349 lei | Oferta verii la Casa EMA

La Casa EMA credem că relaxarea nu este un răsfăț. Este o investiție în starea noastră de bine. De aceea, până în 1 septembrie, lansăm campania „70 de zile pentru tine”, prin care vrem să încurajăm cât mai mulți oameni să își facă timp pentru mișcare, relaxare și sănătate.

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență, Aquabis caută instalatori pentru Bistrița și Beclean

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență și ajutor bucătar, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:  

Ziua Porților Deschise BYD la Materom Automotive Bistrița: 3 zile de oferte speciale, test drive-uri și premii

În perioada 25–27 iunie, Materom Automotive BYD Bistrița organizează Ziua Porților Deschise, un eveniment dedicat tuturor celor care își doresc să descopere gama BYD și să afle mai multe despre viitorul mobilității electrice și hibride.