18.4 C
Bistrița
luni, aprilie 6, 2026

Dimineață friguroasă în Bistrița-Năsăud! Unde s-a înregistrat cea mai scăzută temperatură:

Temperaturile au scăzut în această dimineață în Bistrița-Năsăud. Cel mai frig a fost la Alpina Blazna, unde s-au înregistrat -8.1°C, potrivit lui Mihai Bălan de la ONG „Meteo.BN”.

În această dimineață, la Alpina Blazna s-au înregistrat -8.1°C. Frig a fost și la Lunca Ilvei (-8°C), Șanț (6.2°C), Măgura Ilvei (-5.7°C) și Bichigiu (-5.4°C).

Mâine, valorile termice vor fi în creștere ușoară, pe un fond de cer în general variabil, peste zi.

Minimele vor fi comparabile cu cele din noaptea precedentă, însă maximele vor urca la valori peste mediile multianuale, cuprinse între 3°C în depresiuni și 6/7°C, în zonele din vestul teritoriului.

ÎN NOAPTEA DE LUNI SPRE MARȚI aria precipitațiilor va fi în extindere. În zonele joase vor cădea precipitații mixte, ploi dar local și trecător și lapovițe și ninsori în timp ce la deal și la munte va ninge”, explică Mihai Bălan.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gustul tradiției autentice, la TURMA: Se pot face comenzi de Paște – online sau în magazinele din Bistrița și Cluj

Dacă vrei să aduni de Paște pe toată lumea în jurul mesei, încearcă preparatele de la...

STOC NOU de marfă la Casa Mereuta Bistrița! Poți comanda de oriunde ai fi! Află cum:

Veste bună pentru toți iubitorii de calitate și bun gust: Casa Mereuta Bistrița a primit un...

BYD ajunge mai aproape de șoferii din Bistrița: centru complet de vânzări și service deschis în Bistrița

Locuitorii din județul Bistrița-Năsăud au, de acum, acces direct la una dintre cele mai inovatoare mărci auto din lume. BYD își continuă expansiunea accelerată în România și inaugurează un nou centru full service & sales în Bistrița, prin parteneriatul cu Materom Automotive.