14.8 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 26, 2025

FOTO: Accident în Bistrița, zona Domus spre CR Vivu

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în Bistrița. În zona Domus spre CR Vivu, două autoturisme au colizionat.

Un apel la 112 anunța un accident rutier petrecut pe raza orașului Bistrița. Mai exact, două autoturisme au colizionat în zona Domus, spre strada CR Vivu.

Conform primelor informații, nu ar fi persoane încarcerate, și doar una ar avea nevoie de îngrijiri medicale.

S-au deplasat echipaje ale IPJ BN și ale ISU BN.

Persoanele implicate în accident au fost evaluate din punct de vedere medical, dar nu se impune transportul acestora la spital” au transmis reprezentanții ISU BN.

O autoutilitară condusă de un bărbat de 35 de ani din Feldru a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 32 de ani din Cluj-Napoca. Ulterior, în urma impactului autoutilitara a fost proiectată într-un alt autoturism condus de o femeie de 34 de ani din Bistrița.

În urma accidentului nu au rezultat răniri de persoane. Cei trei conducători auto implicați în eveniment au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative. A fost luată măsura sancționării contravenționale conform prevederilor OUG 195/2002, față de bărbatul de 35 de ani” a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Paul Rodilă.

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: