3.4 C
Bistrița
joi, decembrie 11, 2025

FOTO: Bistrițenii au ajuns pe Lună! Pardon, pe Valea Căstăilor!

La câteva minute distanță de centrul burgului cu iz european se află o stradă ce pare desprinsă din altă lume. Plină de cratere, de ai avea impresia că ești pe Lună. Când colo, atunci când mașina „dansează pe muzică hip-hop”, realizezi că ești în Bistrița. Pe Valea Căstăilor, mai exact!

Bistrița este deja plină de gropi. Iar autoritățile dau vina pe antiderapantul folosit din plin în ultima perioadă. Că doar iarna a fost grea și omătul, mare.

Totuși, unele străzi arată de zici că ar fi desprinse din altă lume. Sau de pe altă planetă. Sau… de pe Lună.

Este și cazul străzii Valea Căstăilor. Plină de cratere, de e o adevărată aventură să circuli pe acolo.

„Aș dori să vă trimit câteva fotografii cu Valea Căstăilor. Jalnică! Pur și simplu nu se mai poate circula. Poate scrieți un articol și puneți presiune pe cei responsabili, măcar să umple gropile cu ceva”, a scris Redacției un bistrițean nemulțumit.

Iar cum o imagine spune mai mult decât o mie de cuvinte, mai multe imagini… strigă de-a dreptul!

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...

Restaurantul Decebal, disponibil pentru închiriere: Afacere la cheie

Complex Decebal SA anunță disponibilitatea spre închiriere a Restaurantului Decebal. E vorba despre o afacere complet funcțională, situată într-o zonă cu vizibilitate excelentă, în centrul municipiului Bistrița.