2.7 C
Bistrița
vineri, decembrie 12, 2025

FOTO – Ilva Mică: A adormit la volan și a plonjat cu mașina de teren în râu

Un bărbat de 46 de ani a avut parte de aventura vieții sale, după ce a adormit la volan și a plonjat cu mașina de teren pe care o conducea într-un  râu, care a înghițit pe sfert autoturismul. Dacă el a scăpat fără răni grave, soția sa, care-l însoțea, a ajuns la spital.

Accidentul s-a produs în această după-masă, pe DN172D, în localitatea Ilva Mică. Din primele informații rezultă că un bărbat de 46 de ani din Anieș, care se îndrepta spre casă alături de soție, a adormit la volan, a pierdut controlul mașinii de teren și a plonjat în râul de pe marginea drumului.

Cei doi au reușit să iasă din autoturism, iar șoferul a scăpat fără răni grave, refuzând transportul la spital. Nu același lucru se poate spune despre soția sa de 33 de ani, care s-a ales cu un traumatism la nivelul coloanei vertebrale. Aceasta a fost transportată de către un echipaj SMURD la spital, pentru continuarea investigațiilor și îngrijirilor medicale.

„În Ilva Mică, pe direcția de mers spre Sîngeorz-Băi, un bărbat de 46 de ani din Anieș, cel mai probabil din cauza oboselii, a pierdut controlul mașinii, a ieșit în afara părții carosabile și a ajuns într-un râu. În urma accidentului, o pasageră de 33 de ani a fost rănită. Șoferul a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ”, a declarat pentru Bistrițeanul.ro, Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...