1 C
Bistrița
duminică, decembrie 14, 2025

FOTO – Prins cu zeci de mii de petarde pe care le vindea copiilor

Un bărbat de 24 de ani din Caila a fost prins astăzi în timp ce vindea petarde copiilor. Bărbatul care avea asupra sa peste 36.600 de petarde s-a ales cu dosar penal.

Jandarmii au identificat astăzi, în jurul orei 14:30, în apropierea gării din Șieu Măgheruș un bărbat de 24 de ani din localitatea Caila în timp ce încerca să vândă petarde copiilor.

Asupra sa au fost găsite peste 38.600 de produse pirotehnice de diferite mărimi și dimensiuni.

„Jandarmii au întocmit actele de sesizare pentru infracțiunea comercializarea articolelor pirotehnice din categoriile 1 și P1 către persoane care nu au împlinit vârsta de 18 ani. Părinții sunt rugați să supravegheze mai atent copiii, deoarece sunt expuși accidentelor survenite în urma folosirii necorespunzătoare a obiectelor de distracție pe bază de amestecuri pirotehnice”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Județean, Georgeta Cășvan.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul Kodiaq Sportline 4×4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus

Noul Kodiaq Sportline 4x4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, este disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus de 3.000 €* și Garanție extinsă 4 ani.

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos: