12.3 C
Bistrița
sâmbătă, mai 30, 2026

FOTO: Scurgeri de gaz pe Tărpiului, după ce o mașină a lovit o țeavă

Echipaje ale pompierilor și ale companiei de gaz intervin pe strada Tărpiului din municipiu. O mașină a ieșit de pe carosabil, lovind o țeavă de gaz.

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp pe strada Tărpiului din municipiu.

Un autoturism a părăsit partea carosabilă, ieșind în decor. Mașina a lovit o țeavă de gaz, fisurând-o.

La locul indicat a fost direcționat un echipaj specializat de la furnizorul de gaz care a oprit alimentarea pe conducta în cauză.

Pompierii militari asigură masurile specifice de apărare împotriva incendiilor.

Persoanele implicate în accident, cele două din autoturism, sunt conștiente, cooperante, în afara mașinii.

Persoanele implicate în accidentul produs pe strada Tărpiului din municipiul Bistrița au fost evaluate de echipajul de prim ajutor SMURD și ulterior au refuzat transportul la spital”, transmit reprezentanții ISU BN.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO – NOU la HARDFERO Bistrița: ferestre și uși Premium, balustrade de sticlă, plus jaluzele plisee

HARDFERO Bistrița - magazinul vostru de încredere pentru accesorii și feronerie pentru uși și geamuri termopan,...

Policlinica MED TOTAL: De la screening dermatologic la intervenții estetice și reconstructive

Dermatita sau acneea vă dau bătăi de cap sau doriți să spuneți adio ridurilor de expresie,...

Se fac angajări la Eurocompozite, Physio Total, GB Instaplan: Se caută operatori, fizioterapeut, electricieni

NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Eurocompozite caută operatori, iar GB Instaplan are nevoie de electricieni și instalatori. Clinica SANOVIL angajează asistent medical și fiziokinetoterapeut. Oferta completă, mai jos: